NRFL
Don't Miss

CONFIRMED RESULTS | Lotto NRFL Sat 10 June

Lotto NRFL Premier Division

Hamilton Wanderers 0
East Coast Bays 3 (Judd Baker 15′ 25′, Chris Riley 87′)
HT: 0-2

Forrest Hill Milford 2 (David Brown 8′, Ryan De Vries 11′)
Birkenhead United 0
HT: 2-0

Waitakere City 0
Three Kings United 3 (Cameron Howieson 38′, Stephen Ashby Peckham 55′, Thomas Picken 68′)
HT: 0-1

Glenfield Rovers 2 (Darren White 18′, Mark Jones 24′)
Central United 2 (Armin Pasagic 63′, Nicolas Zambrano 76′)
HT: 2-0

Manurewa 1 (Stephen Carmichael 11′)
Eastern Suburbs 4 (Harry Redwood 19′ 62′, Hayden Johns 49′, Scott Jacques 78′)
HT: 1-1

Onehunga Sports 2 (Jordan Vale 39′, Calvin Opperman 83′)
Bay Olympic 0
HT: 1-0

Lotto NRFL Division One

Melville United 10 (Marc Evans 10′ 34′ 40′ 56, Jama Boss 26′ 87′, Liam Hayes 29′ 50′ 63′, Steven Holloway 80′)
Franklin United 0
HT: 5-0

North Shore United 5 (Ross Langworthy 23′, Ashley Ngadela 32′, Jamie Shields 60′, Harry LIssington 69′ 85′)
Waitemata 0
HT: 2-0

Mt Albert Ponsonby 1 (Thomas Konusi 49′)
Manukau City 1 (Leo Berlim 12′)
HT: 0-1

Oratia United 1 (Liam Cain 3′)
Tauranga City United 2 (Steffano Riley 22′, Colm Kenny 75′)
HT: 1-1

Ellerslie 2 (Rowan Corbett 15′, Conrad Benefield 53′)
Hibiscus Coast 2 (Ben Jones 12′, Connor Pearson 84′)
HT: 1-1

Western Springs 2 (Lucas Imrie 28′ 43′)
Metro 2 (David Featonby 61′, Leewaine Scott 66′)
HT: 2-0

Lotto NRFL Division Two

Ngongotaha 6 (Cormac Waller 5′, Yamil Casas 11′, Mitch Miller 13′ 16′ 76′, Harlem Simiona 57′)
Onehunga  Mangere 2 (Ifeanyi Unamadu 31′, Conrad Hooten 69′)
HT: 4-1

Mangere United 3 (Prashil Kumar 7′, Gilberto Souza 67′, Rinal Prasad 89′)
Papatoetoe 2 (tbc)
HT: 1-0

Claudelands Rovers 1 (Magi Mas Manresa 65′)
Albany United 0
HT: 0-0

Takapuna 2 (Thomson Nkoy 33′, Tommy MIller 80′)
Northland 1 (Steve Schimmel 63′)
HT: 1-0

Te Atatu 1 (Connor Watts 90+5′)
Fencibles United 3 (David Hough 36′, Lebon Bulumba 58′, Matthew Chant 70′)
HT: 0-1

Papakura City 2 (Keenan Peters 2′, Thulani Msimangi 88′)
Waiheke United 4 (tbc)
HT: 1-2